27 Obserwatorzy
30 Obserwuję
dariuszkarbowiak1

Moje książki

Uwielbiam czytać, czasem piszę

Teraz czytam

Która jego jest
S. M. Borowiecky
Przeczytane:: 83/269 stron
Walka o Hiszpanię 1936-1939
Antony Beevor
Przeczytane:: 192/688 stron

Pies powinien być przyjacielem, a nie niewolnikiem

Zrozumieć psa - John Bradshaw, Elżbieta Abłamowicz

Bardzo dobra książka. Polecam wszystkim miłośnikom psów a przede wszystkim ich opiekunom. Autor obalając wiele stereotypów powszechnie funkcjonujących o psach, przedstawia zarazem nowe spojrzenie i sposoby treningu. Ciekawe są rozdziały mówiące o przywiązaniu psa do człowieka, a także o psychologii. Przedstawione fakty poparte są odpowiednią bibliografią. Książka napisana przez wielkiego miłośnika psów i adresowana także dla miłośników.

Niedawno na Facebooku przeczytałem o psie, który został przyjęty do domu ze schroniska, a następnie po tygodniu lub dwóch zwrócony. Jako powód podano, że pogryzł buty. Uważam, że wielki czas wprowadzić, idącą za ustawą o zwierzętach, obowiązkowe uzyskiwanie zgody na posiadanie psa. Podobnie jak w Szwecji. Gdyby niedoszli właściciele psiaka przygarniętego mieli by wcześniej w ręce książkę  J. Bradshawa z cała pewnością ograniczyliby kolejny stres porzuconego psiaka.  

Jeszcze raz polecam, bardzo dobrą książkę.

  1. Twój pies boi się wystrzałów, burzy – sięgnij po „Zrozumieć psa”, i zawsze patrz mu w oczy on tego potrzebuje, i przede wszystkim wychowuj go na swojego przyjaciela a nie na niewolnika.